کاهش عوارض سکته مغزی به دنبال اجرای طرح ۷۲۴ در بیمارستان ها

یسکافه: رئیس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری های وزارت بهداشت اظهار داشت: در سال ۹۵ حدود ۵۴ بیمارستان در مراکز استان ها برای نمایش خدمات به بیماران سکته مغزی تحت عنوان کد ۷۲۴ تجهیز شدند که در سال ۹۶ با افزایش ۲۳ مرکز این خدمات بهبود پیدا کرد.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، دکتر مهدی شادنوش در یازدهمین کنگره سکته مغزی، اظهار داشت: در کشور ما آمار فوت ناشی از سکته های مغزی ۲۴ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر است و دومین علت مرگ و میر در بیماری های غیر واگیر شمرده می شود.
وی اظهار داشت: در سال ۹۵ حدود ۵۴ بیمارستان در مراکز استان ها برای نمایش خدمات به بیماران سکته مغزی تحت عنوان کد ۷۲۴ تجهیز شدند که در سال ۹۶ با افزایش ۲۳ مرکز این خدمات بهبود پیدا کرد.
شادنوش اظهار داشت: باوجود مرگ و میرهایی که کماکان بر اثر سکته مغزی اتفاق می افتد، اثرات و عوارض ناشی از سکته مغزی در دوره اجرای طرح ۷۲۴ کاهش قابل توجهی پیدا کرده است. مسئولین این کمیته بطور مداوم جلساتی را برگزار می کنند و همواره به دنبال اصلاح و بهبود این طرح هستند. دستگاه های نیمه سبک مورد نیاز برای این طرح هم با همراهی کمیته در حال تامین است.

بنابر اعلام وبدا، رئیس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری های وزارت بهداشت اشاره کرد: در اجرای این طرح با مشکلات زیادی به خصوص کمبود نیروهای دوره دیده مواجه بودیم و متاسفانه در اجرای بیشتر طرح های جدید اینگونه موارد وجود دارد که باید برطرف شود. هم اکنون طرح های زیادی در حال پیگیری و بررسی هستند و بزودی شاهد دستاوردهای این تلاش ها و فعالیت ها خواهیم بود.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.