دهکده سلامت قشم، فرصتی برای توریسم سلامت در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر

یسکافه: وزیر ورزش و جوانان از طرح بزرگ دهکده سلامت قشم بعنوان فرصتی برای افزایش ظرفیت توریسم سلامت در کشور نام برد.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، مسعود سلطانی در حاشیه آیین کلنگ زنی پروژه دهکده سلامت در روستای گامبرون قشم، اظهار داشت: این طرح مهم چند بعدی با مشارکت سرمایه گذار بومی و ۷۵ پزشک متخصص کشور می تواند ظرفیت گردشگر درمانی ایران را تا دو برابر افزایش دهد.
وی با بیان اینکه هم اینک ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار نفر از مردم کشورهای همسایه در طول سال برای امور درمانی به ایران سفر می کنند، اضافه کرد: نزدیکی کشورهای حاشیه خلیج فارس به جزیره قشم و فعالیت این طرح مهم حوزه سلامت می تواند ظرفیت گردشگر درمانی کشورمان را به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر ارتقا دهد.
وزیر ورزش و جوانان از ظرفیت ثمین پزشکان متخصص در کشور خصوصاً در حوزه بیماری های صعب العلاج، جراحی های قلب باز، پیوند اعضا و جراحی های چشم بعنوان فرصتی برای جذب گردشگر سلامت نام برد.
وی با تاکید بر اینکه می توانیم ایران را به قطب اصلی گردشگری سلامت منطقه تبدیل نماییم، از قشم بعنوان یکی از فرصت های مهم این حوزه یاد کرد و اضافه کرد: به هر میزان که در بخش درمان و سلامت سرمایه گذاری نماییم و ورزش های همگانی را توسعه دهیم، بطور حتم از بازدهی ده ها برابری آن بهره خواهیم برد.
سلطانی فر با اشاره به مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر که برای اولین بار با عنایت به شرایط آب و هوایی کشور میزبان در نیمه دوم سال برگزار می شود، از این تورنمنت مهم جهانی بعنوان فرصتی برای ایجاد طرح های ورزشی، اقامتی و توریسم سلامت در مناطق آزاد قشم و کیش که در نزدیکی کشور قطر قرار دارند، نام برد.
وی افزود: با حضور سفیر کشورمان در قطر، گفت و گوهای بسیار مهمی با کنفدراسیون فوتبال قطر داشتیم تا از موقعیت مناطق آزاد قشم و کیش برای بهتر برگزار شدن این مسابقات جهانی کمک نماییم.
بگفته سلطانی فر، در نوار ساحلی جزیره قشم با ایجاد چند کمپ ورزشی با امکانات سالن های بدن سازی و بخش ریکاوری می توان به تیم های شرکت کننده جام جهانی قطر سرویس های خوبی با درآمدهای بالا نمایش کرد.
وی اظهار داشت: درصورتی که زمین ورزشی و بخش مهم ریکاوری دهکده سلامت قشم تا اختتام دولت تدبیر و امید و تا دو سال آینده به بهره برداری برسد، با عنایت به شرایط یکسان آب و هوایی قشم و قطر می توان از این موقعیت برای نمایش سرویس دهی به تیم های فوتبال کشورهای مختلف جهان بهره برد.
وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اهمیت سرمایه گذرای یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی در فاز نخست این طرح حوزه سلامت قشم، اضافه کرد: اطمینان دارم با شروع به کار فاز نخست این پروژه و کسب درآمد بالا از سهم جذب گردشگر و سرویس دهی به تیم های شرکت کننده در جام جهانی قطر، میزان سرمایه گذاری ها در منطقه آزاد قشم به شدت افزایش خواهد یافت.
وی افزود: منطقه آزاد قشم می تواند با حمایت و جذب هر چه بیشتر سرمایه گذاران داخلی و خارجی، نقش مهمی در تامین نیازهای کشور خصوصاً در شرایط خاص و تحریم ها ایفا کند.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، پروژه دهکده سلامت قشم با چهار هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در زمینی به مساحت ۱۲۲ هزار مترمربع در سه فاز درمانی، گردشگری و تفریحی با هدف ارتقاء سطح سلامت جزیره و ایجاد پایگاهی برای جذب گردشگر و گردشگری سلامت توسط بخش خصوصی در روستای گامبرون جزیره قشم ایجاد می شود.
فاز نخست این طرح با یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری به ساخت یک بیمارستان ۶۴ تختخوابه، یک کلینیک تخصصی ارتوپدی و مرکز ریکاوری ورزشی برای جذب ورزشکاران خصوصاً فوتبالیست های ایرانی و کشورهای حوزه خلیج فارس اختصاص دارد. در فاز دوم و سوم هم ساخت یک هتل چهار یا پنج ستاره و یک شهربازی بسیار مدرن پیش بینی شده است.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.