بسته اخبار اجتماعی در روز سه شنبه اعمال افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی از اردیبهشت، افزایش کرایه ها در انتظار نظر دولت

یسکافه اعمال افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی از اردیبهشت، افزایش کرایه ها در انتظار نظر دولت
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده که با کلیک روی تیتر هر یک از آنها، متن کامل خبر در دسترس خواهد بود:
آغاز اقدامات برای بازسازی و جبران خسارات مناطق سیل زده
اسماعیل نجار، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از آغاز اقدامات برای جبران خسارات و بازسازی و ایمن سازی مناطق سیل زده آگاهی داد.
وی با اشاره به اینکه بیشتر از ۴ هزار و ۴۰۰ روستا و شهر در بیشتر از ۲۵ استان کشور از شروع امسال تابحال درگیر باران و سیل بودند، اظهار داشت: خوشبختانه با هماهنگی های انجام شده و تأمین امکانات و منابع و ماشین آلات خصوصاً در روزهای نوروز، سیلاب در بیشتر این استان ها به خوبی مدیریت شد و خسارات آن به حداقل رسید. البته سیل در استان های لرستان، خوزستان و گلستان خساراتی را برجای گذاشت و در شیراز باز منجر به کشته شدن شماری از شهروندان شد.
آرزوی ۲۹۰ کودک تحت حمایت کمیته امداد تهران برآورده شد
سید ابوالفضل پرپنچی، قائم مقام کلان شهر کمیته امداد استان تهران از برآورده شدن آرزوی ۲۹۰ کودک تحت حمایت آگاهی داد و اظهار داشت: این آرزوها از ماه رمضان سال قبل تابحال برآورده شده است.
وی به آرزوهای کودکان اشاره نمود و افزود: کمک هزینه درمان، هزینه سفرهای زیارتی، کمک هزینه فرهنگی – تحصیلی، لوازم اساسی منزل و اسباب بازی از مهمترین آرزوهای است که بر روی سایت حامی آرزوها ثبت و با کمک خیران برآورده می شود.
تاکید “حناچی” بر حفظ میراث فرهنگی معاصر در پایتخت
پیروز حناچی، شهردار تهران به حفظ میراث فرهنگی معاصر پایتخت تاکید کرد.
حناچی با اشاره به اینکه خیلی از آثار تاریخ معاصر به سبب اینکه مورد حفاظت قرار نگرفتند، تخریب شدند، اظهار داشت: خوشبختانه تعداد زیادی از این آثار در اختیار بخش های دولتی است که آن هایی که در اختیار بخش دولتی هستند، در معرض تهدید جدی نیستند، اما میراثی که در اختیار بخش خصوصی است، در معرض تخریب قرار دارند و من بعنوان شهردار تهران می گویم که شهرداری تلاش می کند با کمک مالکان این آثار را حفظ کند و خوشبختانه می بینید که در مرکز شهر، این خانه ها تبدیل به کافه کتاب و فضاهایی برای جلسات تبدیل گشته اند و بعنوان مثال در کوچه لولاگر چندی قبل اتفاق مهمی در امتداد حفظ یکی از خانه های تاریخی رخ داد که با حمایت شهرداری به سرانجام رسید.
در گفت و گو با ایسنا اعلام شد
آمبولانس های دندانپزشکی در مناطق سیل زده/ارایه ۱۰هزار خدمت دندانپزشکی به سیل زدگان
دکتر صمدزاده، رئیس اداره بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت اظهار داشت: با عنایت به اینکه زیرساخت ها برای ارائه خدمات در حوزه دهان و دندان در مناطق سیل زده چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی کاملا از بین رفته است، حضور مراکز سیار دندان پزشکی در این مناطق بسیار موثر بوده و ارائه این خدمات در این مناطق به صورت بلاعوض انجام می شود.
صمدزاده با اشاره به اینکه بیشتر از ۱۰ هزار خدمت دندانپزشکی طی این مدت در مناطق سیل زده و در محل به مردم ارائه شده است، افزود: همین طور ۲۰ هزار اقلام بهداشتی دندان پزشکی شامل مسواک، خمیر دندان و… و. در بین سیل زدگان توزیع شده است که توزیع این اقلام همچنان ادامه دارد.
انتقاد از انباشت نیروهایی که به واسطه آشنایان سرکار هستند
دکتر سید سلمان سامانی، قائم مقام وزیر کشور با اظهار تاسف از اینکه نظام اداری ما سالها محلی از انباشت نیروهایی است که جای دیگری نداشته اند و به واسطه اقوام و آشنایان بر سر کار آمده اند، این امر را فاجعه ای دانست که باید اصلاح گردد.
آموزش امداد و نجات به سربازان / آموزش ۲۴۰ هزار سرباز در سال ۹۸
سردار موسی کمالی، رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح از برنامه ریزی برای نمایش آموزش های تخصصی به بیشتر از ۲۴۰ هزار سرباز وظیفه امسال آگاهی داد.
کمالی با اشاره به اینکه برای بیشتر از ۸۰۰ سرباز دوره های مربی گری برگزار شده و آنان با عنایت به مهارتی که داشتند می توانند د این دوره های مهارت آموزی با عنوان مربی حاضر شوند، اظهار داشت: گواهی اعطا شده به این سربازان گواهی معتبری است که سپس اختتام خدمت سربازی می تواند در کسب کار و جذب در سازمان ها، آنان را جزو اولویت قرار دهد.
بستر قانونی و حریم رودخانه ها کجاست؟
بستر قانونی رودخانه ها جزو منابع و اموال «ملی» شمرده می شود و کسی نمی تواند تملک قانونی بر آن داشته باشد اما حریم کمّی رودخانه، پهنه ای با عرض دو تا ۲۰ متر در دو طرف بستر قانونی رودخانه است که برای دسترسی و انتفاع کامل از بستر رودخانه در نظر گرفته شده است.
معاون حقوقی آموزش و پرورش خبر داد
مستندسازی ۲۹۴۰ ملک آموزش و پرورش/ املاک ظرف ۶ ماه باید به وزارتخانه برگردد
حجت الاسلام تیمور علی عسگری، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش از مستندسازی ۲۹۴۰ املاک و اراضی آموزش و پرورش آگاهی داد و اظهار داشت: طبق مصوبه مجلس مجموع ساختمان ها و املاک آموزش و پرورش که در تصرف دستگاه ها و افراد دیگر است باید ظرف شش ماه به آموزش و پرورش برگردد.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه با روندی که پیش می رویم بنظر می رسد ظرف امسال و سال آینده بتوانیم همه اموال آموزش و پرورش را مستندسازی و شفاف نماییم اظهار داشت: این اموال باید ظرف شش ماه از دست متصرفین بیرون رود، البته بعضی از این املاک در اختیار نهادهای دولتی است و ما تلاش می نماییم آمار متقنی از آن تهیه نماییم.
ارجاع بیشتر از ۳۰۰۰ معتاد به مراکز ترک اعتیاد در فروردین
فرزانه جوادی، معاون توسعه پیشگیری و درمان بهزیستی استان تهران از نگهداری و درمان بیشتر از ۴۵۰۰ نفر معتاد در مراکز تبصره ۲ و ۱۸۰۰ نفر در مراکز ترک اعتیاد ماده ۱۶ آگاهی داد.
معاون توسعه پیشگیری و درمان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه ۳.۴ درصد از این افراد اتباع افغان بودند باز توضیح داد: ۳.۴ درصد این افراد توسط مقام قضایی حاضر در محل غربالگری به سبب اثبات عدم تجاهر آزاد شدند. هفت دهم درصد از این افراد باز دارای کارت از مراکز درمانی بودند که نشان می داد تحت درمان مواد نگهدارنده همچون متادون هستند.
به نام سیل به کام سد؟
برنده سیل های ویرانگر اخیر سدسازان بودند چونکه در فقدان عملیات گسترده آبخیزداری و مدیریت حوضه های آبخیز در مناطق مختلف کشور، سدها توانسته اند خودی نشان دهند تا از آنها بعنوان یکی از راهکارهای اصلی کنترل سیل نامبرده شود. اما آیا واقعا سدسازی راهکار اصلی کنترل سیل و ذخیره آب در کشور است؟
ابوالقاسم حسین پور، مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوان داری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری ضمن اشاره به اینکه مدیریت سیلاب کار پیچیده ای است و نباید تنها با یک راهکار با سیل مقابله نماییم و سایر راهکارها را نادیده بگیریم، اشاره کرد: مدیریت سیلاب باید به صورت جامع در سطح حوضه های آبخیز در نظر گرفته شود. احیای پوشش گیاهی، حفظ خاک، رعایت حریم رودخانه ها، نوع شهرسازی و فعالیت های عمرانی بر مدیریت سیل اثرگذار هستند.
اعمال افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی از اردیبهشت/واریز معوقات ظرف ماه های آتی
محمدحسن زدا، سرپرست سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه میزان افزایش حقوق سایر سطوح درآمدی ۱۳ درصد بعلاوه ۲۶۱ هزار تومان نقد است اظهار داشت: سال ۹۸ مبلغ ۱۷هزار میلیارد تومان بابت افزایش دستمزدها متحمل هزینه شدیم که البته سازوکارها آماده اند تا پس از تصویب در هیئت دولت آنرا اجرا نماییم.
زدا درباره طلاق های صوری برای دریافت مستمری از تامین اجتماعی اظهار داشت: قانونی درباره طلاق های صوری نداریم، ولی خودمان بخشنامه ای صادر کرده و از مجاری قانونی پیگیریم که خسارات تامین اجتماعی را پس گرفته و جلوی تخلفات بعدی را بگیریم.
سخنگوی شورای شهر تهران:
افزایش کرایه ها در انتظار نظر دولت/ شهرداری اسناد بدهی ها را منتشر کند
علی اعطا، سخنگوی شورای شهر تهران در مورد اخبار برکناری و بازداشت دو تن از مدیران شهرداری توضیحاتی را نمایش کرد.
اعطا در مورد فهرست املاک شهرداری تهران که بدون درنوردیدن مراحل قانونی در اختیار افراد غیر سپرده شده است باز اظهار داشت: هفته گذشته به صورت شفاهی از یکی از معاونان سازمان املاک گزارش گرفته و او باز عنوان نمود که لیستی تهیه شده و به تدریج از افراد بازپس گرفته می شود و مقاومت برخی ها در بازپس دهی طبیعی است.
در گفت و گو با ایسنا اعلام شد
طرح جدید برای نوسازی تاکسی های فرسوده/ صدور ۱۰۰ پیش فاکتور تاکسی در هفته آینده
مرتضی ضامنی، مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور به اجرای پایلوت طرح جدید نوسازی تاکسی های فرسوده اشاره نمود و اظهار داشت: بر طبق این طرح مقرر شد شرکت بهینه سازی مصرف سوخت از منابع ماده ۱۲ رفع موانع تولید یارانه به تاکسیرانی اختصاص دهد و شرکت خودروساز باز مقرر است ۱۰۰دستگاه خودرو با ظرفیت پیمایش ۳۰۰کیلومتر تولید نماید.
توضیح آموزش وپرورش درباره درگیری مدرس با دانش آموزی که چشمش لطمه دید
مسعود ثقفی، رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران توضیحاتی درباره خبر درگیری یک دانش آموز با مدرس هنرستانی در تهران که منجر به لطمه دیدگی بینایی آن دانش آموز شده بود نمایش کرد.
وی در این باره اظهار نمود: متاسفانه در یکی از مدارس کاردانش در منطقه ۵ تهران، کارآموز پایه دوازدهم رشته صنایع چوب با یکی از دانش آموزان درگیر شده و آن دانش آموز از ناحیه چشم گرفتار لطمه هایی شده است.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در ۲۴ ساعت گذشته به شرح زیر است:
اعمال افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی از اردیبهشت/واریز معوقات ظرف ماه های آتی
برف اردیبهشتی در محورهای پنج استان کشور
توصیه اورژانس به دنبال کاهش ناگهانی دما
به نام سیل به کام سد؟
رفع موخوره با ۶ ماده غذایی

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.