مطالعات نشان می دهد؛ رژیم غذایی کتوژنیک به مقابله با آنفلوانزا کمک می نماید

یسکافه: رژیم غذایی کتوژنیک که حاوی گوشت، ماهی، مرغ و سبزیجات غیرنشاسته ای است به مقابله با ویروس آنفلوانزا کمک می نماید.

به گزارش یسکافه به نقل از مهر، مطالعات پژوهشگران دانشگاه یل آمریکا نشان میدهد رژیم غذایی کتوژنیک سبب فعال شدن زیرمجموعه سلولهای T در ریه ها که با واکنش سیستم ایمنی به آنفلوانزا مرتبط نیستند، می شود و در نتیجه تولید مخاط در سلول های مجاری هوا افزایش یافته و به شکل موثری ویروس به دام می افتد.
محققان دریافتند موش های تغذیه شده با رژیم غذایی کتوژنیک در مقایسه با موش های تغذیه شده با رژیم غذایی سرشار از کربوهیدرات ها، توانایی بهتری در مبارزه با ویروس آنفلوانزا داشتند.
همچنین پژوهشگران دریافتند رژیم غذایی کتوژنیک سبب آزادشدن سلول های T گاما دلتا می شود؛ این سلول های سیستم ایمنی سبب تولید مخاط در پوشش سلولی ریه ها می شود. درحالیکه رژیم غذایی پرکربوهیدارت چنین کاری انجام نمی دهد.
زمانیکه موش ها بدون ژن کدگذاری کننده سلول های T گاما دلتا پرورش داده شدند رژیم غذایی کتوژنیک هیچ نقش محافظتی در مقابله با ویروس آنفلوانزا نداشت.
«ویشا دیپ دیکشیت»، عضو تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «این مطالعه نشان میدهد که بدن برای تولید کتون از غذای مصرفی چربی می سوزاند و در نتیجه سوخت مقابله با عفونت آنفلوانزا را برای سیستم ایمنی تامین می کند.»

منبع:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.