مطالعات محققان کانادایی نشان می دهد؛ خوردن آووکادو به جلوگیری از دیابت کمک می نماید

به گزارش یسکافه طبق نتایج مطالعاتی، مصرف آووکادو به جلوگیری از دیابت کمک می نماید.

به گزارش یسکافه به نقل از مهر، برای نخستین بار محققان دریافتند ترکیب موجود در میوه آووکادو می تواند از فرآیندهای سلولی که معمولا منجر به دیابت می شوند، پیشگیری نماید.
در این تحقیق، محققان دانشگاه گولف کانادا دریافتند این ماده بدون عوارض جانبی برای کیله ها، کبد یا عضلات جذب خون می شود.
مقاومت انسولین در افراد دیابتی بدین معناست که بدن شان قادر به دفع مناسب گلوکز از خون نیست. این مشکل زمانی بروز می کند که میتوکندری قادر به سوزاندن کامل اسیدهای چرب نباشد.
به طورمعمول اکسایش اسیدهای چرب امکان چربی سوزی را به بدن می دهد. چاقی یا دیابت مانع از این فرآیند شده و در نتیجه اکسایش ناقص روی می دهد.
محققان دریافتند AvoB (avocation B)، مولکول چربی یافت شده در آووکادو، با اکسایش ناقص در عضلات اسکلتی و لوزالمعده در جهت کاهش مقاومت انسولین، مقابله می کند.
در این مطالعه، موش ها به مدت ۸ هفته با رژیم غذایی پرچرب تغذیه شدند تا چاقی و مقاومت انسولین در آنها ایجاد شود. پس از آن به مدت ۵ هفته AvoB به رژیم غذایی پرچرب نیمی از موش ها اضافه گردید.
مطالعات نشان داد در مقایسه با گروه کنترل، گروه دریافت کننده AvoB اضافه وزن به مراتب کمتری داشتند. همینطور حساسیت انسولین در این گروه به مراتب بیشتر بود که بدین معناست که بدن شان قادر به جذب و سوزاندن گلوکز خون و بهبود واکنش به انسولین بود.
در مطالعه انسانی هم مشخص شد در شرکت کنندگانی که مکمل رژیمی AvoB همراه با رژیم غذایی متداول غربی دریافت کرده بودند این ماده بدون تأثیر بر کلیه ها، کبد یا عضلات اسکلتی جذب خون شان شده بود.
همچنین محققان شاهد کاهش وزن در شرکت کنندگان انسانی بودند.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.