بدن را با آب گازدار هیدراته نکنید!

یسکافه: خیلی از افرادی که قادر به تحمل طعم آب نیستند برای جلوگیری از کم آبیِ بدن به سراغ آب های گازدار طعم دار یا بدون طعم می روند.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، خبرنامه آنلاین “کانورسیشن” در مطلب تازه ای در این رابطه آورده است: آب گازدار یا سودا، نوعی نوشیدنی است که با تزریق دی اکسیدکربن به آب تولید می شود و حاوی اسید کربنیک و pH اسیدی بین ۳ تا ۴ است. با این وجود نوشیدن این نوع آب، وضعیت اسیدیته بدن را تغییر نمی دهد ولی ممکنست روی سلامت دندان ها تاثیر مخرب داشته باشد.
لایه بیرونی دندان ها، به نام مینای دندان، سخت ترین بافت بدن است که از ماده معدنی هیدروکسی آپاتیت ساخته شده و حاوی کلسیم و فسفات است. با این وجود اسید کربنیک موجود در آب گازدار می تواند منجر به از بین رفتن این بافت سخت شود.
بر خلاف باور عمومی، آب گازدار یک نوع نوشیدنی مهارکننده اشتها نیست و نوشیدن آن موجب کاهش میل به مصرف غذا نمی گردد. نوشیدن آب گازدار معده را پرخواهد کرد اما بیشتر از آب معمولی در معده شما ماندگار نخواهد بود. حتی در هنگام نوشیدن آب گازدار همراه وعده های غذایی، هیچ تفاوتی در خالی شدن معده در مقایسه با آب بدون طعم وجود ندارد.
به گزارش دویچه وله، سازمان خدمات بهداشت ملی انگلیس در همین رابطه سفارش می کند که آب یک انتخاب سالم و ارزان برای رفع عطش در هر زمان است، کالری ندارد و حاوی اسیدها و قندهایی نیست که می توانند به دندان ها لطمه برسانند.

منبع:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.