دستور معاون اول رئیس جمهور بر هماهنگی همه دستگاه ها در قم برای مقابله با انتشار ویروس کرونا

به گزارش یسکافه معاون اول رئیس جمهور در تماسهای تلفنی جداگانه با استانداران آذربایجان غربی و قم در جریان آخرین وضعیت این استان ها در مواجه با زلزله و مقابله با انتشار ویروس کرونا قرار گرفت.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، اسحاق جهانگیری بامداد امروز (دوشنبه )در تماس تلفنی با استاندار آذربایجان غربی ضمن در جریان قرار گرفتن از آخرین وضعیت استان بعد از دو زلزله نسبتا قوی روز گذشته، بر امدادرسانی فوری و بسیج همه امکانات برای کمک به زلزله زدگان تصریح کرد.
معاون اول رئیس جمهور از استاندار آذربایجان غربی خواست با اعزام گروههای امداد رسان و ارزیاب به مناطق زلزله زده، اقدامات لازم را برای رسیدگی به وضعیت زلزله زدگان و هم رفع صدمه های وارد شده بخصوص در روستاها دستور کار خود قرار دهد.
جهانگیری همینطور در مکالمه تلفنی با استاندار قم بعد از دریافت گزارش اقدامات انجام شده در استان برای مهار و مقابله با ویروس کرونا، تصریح کرد: همه مسؤلان استان مطابق تصمیمات اتخاذ شده در هماهنگی کامل با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بعنوان رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا، برنامه های لازم جهت مقابله با شیوع این بیماری را اجرا کنند.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه مقابله با ویروس کرونا نیازمند عزم ملی است، ارائه آموزش های لازم و هم امکانات لازم را به شهروندان جهت رعایت نکات بهداشتی ضروری دانست و ابراز امیدواری کرد با همکاری همه مردم به سرعت این بیماری درکشور ریشه کن شود.
استاندار آذربایجان غربی هم در این تماس تلفنی، گزارشی از آخرین وضعیت خسارات وارده بخصوص در روستاها عرضه کرد و از بسیج همگانی در استان برای کمک رسانی به زلزله زدگان اطلاع داد.
استاندار قم هم با اشاره به شرایط و خصوصیت های استان قم و تعداد کشته شدگان و مبتلایان به ویروس کرونا، از اتخاذ تمهیدات لازم برای افزایش سطح بهداشت عمومی برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان اطلاع داد و گفت؛ هرگونه تصمیمی درباره مقابله با این ویروس در هماهنگی کامل با ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا اتخاذ خواهد شد.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.