نتایج تحقیقات نشان می دهد؛ رژیم غذایی گیاهی از بیماری آسم پیشگیری می کند

به گزارش یسکافه محققان دریافتند مصرف بیشتر میوه و سبزیجات و مصرف لبنیات کمتر می تواند به جلوگیری از بیماری آسم کمک کرده و شدت علایم آنرا کم کند.

به گزارش یسکافه به نقل از مهر، بیماری آسم یک عارضه التهابی مزمن است که بر مجاری هوا تاثیر گذاشته و باعث خس خس سینه و نفس کشیدن سخت می شود.
از مهم ترین محرک های علایم آسم، قرارگیری در معرض مواد آلرژی زا یا تحریک کننده نظیر گرده ها یا دود سیگار، ورزش شدید و استرس هیجانی است. چاقی هم فاکتور پرخطر این بیماری به حساب می آید.
محققان در مطالعه جدید خود دریافتند رژیم غذایی گیاهی می تواند ریسک ابتلاء به این بیماری را کم کند و علایم آنرا بهبود بخشد، درحالیکه محصولات لبنی باعث بالا رفتن خطر این بیماری و تشدید علایم آن می شود.
محققان این مطالعه، طیف وسیعی از مطالعات را که مربوط به بررسی رابطه بین بیماری آسم و مصرف میوه و سبزیجات، محصولات لبنی، تخم مرغ و چربی های اشباع شده بود، بررسی کردند.
دکتر «هانا کالووآ»، عضو تیم تحقیق از کمیته پزشکان مسئول پزشکی آمریکا، در اینباره می گوید: «ما دریافتیم مصرف مؤلفه های رژیم غذایی نظیر آنتی اکسیدان ها، فیبر، اسیدهای چرب پلی اشباع نشده، چربی های اشباع شده و ویتامین D احتمالاً بر مسیرهای ایمنی دخیل در پاتوفیزیولوژی بیماری آسم تاثیر می گذارند.»
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این حوزه تاکید دارند.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.