در گفت وگوی ویدئوکنفرانسی وزرای بهداشت دو کشور مطرح شد؛ عرضه گزارشی از عملکرد ایران و روسیه در مبارزه با کووید ۱۹

به گزارش یسکافه وزرای بهداشت ایران روسیه، در قالب مذاکرات روسای جمهور ایران و روسیه و تاکید آنان برای همکاریهای دو کشور در مبارزه با کووید ۱۹، به صورت ویدئوکنفرانسی گفتگو کردند.

به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت کشورمان در گفت و گوی ویدئوکنفرانسی با وزیر بهداشت کشور روسیه، ضمن تبریک انتصاب آقای میخائیل موراشکو به سمت وزیر بهداشت روسیه، از ارسال کمک های این کشور قدردانی کرد و اضافه کرد: لازم است همکاری ها و تبادل تجربیات ایران و روسیه در مبارزه با ویروس کرونا و هم با تلاش بیشتر کشورهای منطقه با رعایت پروتکل های بهداشتی و تبادلات تجاری فی مابین، بیشتر از گذشته گسترش یابد.

نمکی با اشاره به لزوم همکاریهای دو کشور در زمینه مبارزه با کووید ۱۹ و پشتیبانی از سازمان جهانی بهداشت، اقدامات جمهوری اسلامی ایران در قالب بسیج ملی مبارزه با کرونا، فاصله گذاری اجتماعی و سپس بازگشایی تدریجی کسب و کارها در قالب ابتکار فاصله گذاری هوشمند را تشریح کرده و این اقدامات را زمینه ساز کاهش بار بیماری و مرگ و میر در ایران، دانست.

نمکی با اشاره به اینکه خوشبختانه در سال های اخیر روابط خوبی بین وزارت بهداشت ایران و روسیه برقرار بوده، بر تلاش در جهت گسترش روابط و همکاریهای همه جانبه بخصوص در زمینه های تحقیقاتی و پزشکی و همینطور انتقال تجربیات دو کشورتاکید کرد.

در این گفتگو، دکتر میخائیل موراشکو، وزیر بهداشت روسیه هم اقدامات بهداشتی و درمانی روسیه بخصوص کنترل مرزها، تجهیز بیمارستان ها، تدوین و ابلاغ پروتکل های بهداشتی و درمانی به عموم مردم، پرسنل و مراکز و موسسات و هم اقدامات درمانی را تشریح کرده و اذعان داشت، محدودیت های فیزیکی اعمال شده، آثار اقتصادی را به دنبال داشته است.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، ایشان در ادامه روابط استراتژیک ایران و روسیه را خیلی خوب بیان کرد و بر توسعه مناسبات و همکاریهای متقابل در زمینه های مختلف بهداشتی و تحقیقاتی بخصوص دارو و واکسن تصریح کرد.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.