۲۳۴۶ مبتلاشدن و ۶۴ فوتی جدید کرونا در کشور

به گزارش یسکافه سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی ۲۳۴۶ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور طی ۲۴ ساعت گذشته اطلاع داد.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، دکتر کیانوش جهانپور اظهار داشت: از روز گذشته تا امروز ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ و برمبنای معیارهای قطعی تشخیصی ۲هزار و ۳۴۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.
وی با اعلان اینکه بیش از ۸۰ درصد موارد جدید شناسایی شده طی ۲۴ ساعت گذشته، موارد باعلایم خفیف، متوسط و سرپایی این بیماری بوده است، اظهار داشت: از بین مبتلایان جدید، ۴۵۷ مورد بستری و یک هزار و ۸۸۹ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند. بدین سان مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۲۶ هزار و ۹۴۹ نفر رسید.
جهانپور همین طور اظهار داشت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۶۴ بیمار کووید۱۹ جان خودرا از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۷ هزار و ۱۸۳ نفر رسید.
وی افزود: خوشبختانه تا کنون ۹۸ هزار و ۸۰۸ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند.
به گفته جهانپور، ۲۶۷۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تا کنون ۷۳۱ هزار و ۲۱۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
سخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به برقراری وضعیت ثبات نسبی در استانها به جز استان خوزستان، همین طور اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته در ۱۰ استان موارد فوتی صفر و در ۸ استان، یک مورد فوتی گزارش شده است.
وی بر ضرورت رعایت نکات بهداشت فردی و اجتماعی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از برگزاری تجمعات و سفرهای غیرضرور اصرار کرد.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.