ده ها هزار نفر از کادر درمانی آمریکا به کرونا مبتلا شده اند

یسکافه: طبق اعلام مرکز کنترل و پیش گیری از امراض آمریکا (CDC)، تابحال بیش از ۶۲ هزار نفر از کادر درمانی این کشور به کرونا مبتلا شده اند.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، این مرکز روز گذشته (سه شنبه) اعلام نمود که تابحال ۶۲ هزار و ۳۴۴ پزشک، پرستار و کارمند مراکز مراقبت های بهداشتی در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده اند و از این تعداد نیز ۲۹۱ نفر جان خودرا از دست داده اند.
آخرین باری که این مرکز از ابتلای پزشکان و پرستاران به ویروس کرونا آگاهی داده بود حدود شش هفته قبل در تاریخ ۱۷ آوریل بوده و در آن زمان ابتلای ۹۲۸۲ نفر ثبت شده بود.
همین طور در گزارش ماه آوریل، میانگین سنی مبتلایان ۴۲ سال بود که سه چهارم از آنان را زنان تشکیل می دانند و این در حالیست که در گزارش جدید، این آمار و اطلاعات ارائه نشده است.
به گزارش شبکه خبری ان بی سی، شماری از مقامات بهداشتی می گویند این احتمال وجود دارد که تعداد مبتلایان در کادر درمانی بسیار بیشتر از آمار ارائه شده در گزارش جدید باشد.
طبق آخرین آمار تابحال در ایالات متحده یک میلیون و ۷۲۵ هزار و ۸۰۸ نفر به این بیماری مبتلا شده و ۱۰۰ هزار و ۶۲۵ نفر نیز جان خودرا از دست داده اند.

منبع:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.