معاون وزیر بهداشت: تأثیر رمدسیویر و پلاسمادرمانی بر کرونا همچنان در حال بررسی است

به گزارش یسکافه معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به آخرین وضعیت داروهای مورد استفاده در درمان بیماران کرونا، اظهار داشت: تأثیر ˮرمدسیویرˮ و ˮپلاسمادرمانیˮ بر درمان مبتلایان این بیماری همچنان در حال بررسی است.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، دکتر قاسم جان بابایی در کمیته علمی کشوری سیاست گذاری بیماری کووید۱۹، اظهار داشت: تحقیقات گوناگونی درباره عوارض مبتلا شدن به کووید ۱۹ به خصوص عوارض ریوی، کلیوی و قلبی انجام شده که به تفصیل بررسی شده و نتایج این یافته ها در دستورالعمل جدید درمان کرونا مورد استفاده قرار می گیرد و اعلام می شود.
وی ادامه داد: داروهای مصرفی در بهبود علایم این بیماری هم در حال بررسی است. تکلیف «فاویپیراویر» مشخص شده که مزیت بهتری نسبت به داروهای قبلی ندارد. در مورد «رمدسیویر» هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده ایم و بررسی ها در حال انجام می باشد. در مورد تأثیر داروی کلروکین در بهبود کووید ۱۹ هم تحقیقاتی انجام شده که از نتایج آن در پروتکل جدید درمان کووید ۱۹ استفاده می شود.
ایشان در ادامه تصریح کرد: تحقیقات درباره اثربخشی پلاسما درمانی در بهبود کووید ۱۹ در حال انجام می باشد. نتایج این روش در ۶۰ بیمار آماده شده و بررسی این درمان در ۲۵۰ بیمار ادامه دارد که نتایج آن اعلام خواهد شد.
در بخش دیگری از این نشست دکتر محمدمهدی گویا_رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، با تاکید بر موفقیت درمان دارویی بیماران سرپایی درباره درمان دارویی با کلروکین، اظهار داشت: ۳۱ هزار نفر به صورت سرپایی شناسایی شدند که با کلروکین درمان شدند. کلروکین برای درمان بیماران سرپایی خفیف موثر بوده است. میزان کسانی که با فاکتورهایی از ریسک داشتند، ۲.۷۱ درصد است.
وی تصریح کرد: نظام سلامتی که پایه های درستی داشته باشد می تواند کمک نماید بخش زیادی از بیماران سرپایی درمان شوند بدون آنکه احتیاج به داروهای گران قیمت و پیچیده داشته باشند. من تصور می کنم این موارد را می توانیم به دنیا عرضه نماییم.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.