در جلسه شورای اداری استان زنجان مطرح شد؛ اختصاص بودجه به پروژه های بهداشت و درمان استان زنجان

زنجان وزیر بهداشت اظهار داشت: برای تکمیل پروژه های بهداشت و درمان استان زنجان همچون مرکز تشخیص و درمان روان پزشکی، تجهیز بیمارستان بوعلی سینای خرم دره و بخش خبرساز بیمارستان 147 تخت خوابی ولی عصر زنجان، سه پایگاه سلامت شهری و روستایی و… بودجه اختصاص داده شد.

بهرام عین اللهی امشب (۲۷ آبان ماه) در جلسه شورای اداری استان که با حضور رئیس جمهور و هیئت همراه در دانشگاه زنجان برگزار شد، ضمن اشاره به همکاری خوب خیرین سلامت استان زنجان، اظهار نمود: زنجانی ها در شرایط کرونایی، پروتکلهای بهداشتی را خیلی خوب رعایت کردند، حتی در پیک پنجم کم ترین میزان مرگ و میر را به خود اختصاص دادند.

وی با اشاره به اینکه پوشش واکسیناسیون در استان زنجان به ۸۸ درصد دُز اول و ۷۲ درصد دُز رسیده است، اضافه کرد: مرکز تشخیص و درمان روان پزشکی در زنجان هنوز تکمیل نشده که باید به سرعت به پایان برسد که برای این امر ۲۰ میلیارد تومان از سازمان برنامه و بودجه و ۳۰ میلیارد تومان از وزارت بهداشت تخصیص داده می شود.

این مسئول با اشاره به اینکه بیمارستان بوعلی سینا خرم دره باید تجهیز شود که وزارت بهداشت ۱۲ میلیارد تومان مختص کرده است، خاطرنشان کرد: برای تحهیز بخش خیرساز بیمارستان ۱۴۷ تخت خوابی ولی عصر (عج) زنجان ۴۰ میلیارد تومان توسط وزارت بهداشت اختصاص داده شده است.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه سه پایگاه سلامت شهری و روستایی، ۷ میلیارد تومان پیشبینی شده به صورت مساوی با وزارت بهداشت و ستاد اجرایی فرمان امام انجام می گیرد، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی زنجان لازم است یکی از املاک مازاد خویش را به فروش برساند تا از راه آن بتوانیم بحث خوابگاهی همچون مشکلات آنان بوده در جهت خرید، تکمیل و راه اندازی پروژه های خوابگاهی انجام دهیم.

وزیر بهداشت ضمن اشاره به خواسته های مردم شهرستان طارم و مشکلات موجود آب و راه در این شهرستان، تصریح کرد: استانداری زنجان برای تکمیل پروژه های بخش های درمانی و بهداشتی پلاک های ثبتی املاک خویش را انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *