مطالعات نشان می دهد؛ تاثیر مصرف کولین در دوران حاملگی بر میزان تمرکز کودک

یسکافه: نتایج یک پژوهش جدید نشان میدهد که اگر زنان حامله دو برابر مقدار سفارش شده کولین مصرف کنند، کودک شان در سن 7 سالگی در یک مهارت چالش برانگیز که نیاز به توجه مداوم دارد، بهتر عمل می کنند.

به گزارش یسکافه به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، در این مطالعه، این کودکان با کودکانی که مادرانشان مقدار سفارش شده کولین مصرف کرده بودند مقایسه شدند و نشان داده شد که مصرف سفارش شده کولین برای مادران حامله بطور کامل نیازهای مغز جنین را برآورده نمی نماید.
«باربارا استروپ»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «یافته های ما نشان میدهد که افزودن کولین به رژیم استاندارد ویتامین های دوران حاملگی فواید گسترده ای را به همراه دارد.»
کولین که در زرده تخم مرغ، گوشت قرمز بدون چربی، ماهی، مرغ، حبوبات، آجیل و سبزیجات چلیپایی مانند کلم یافت می شود، در بیشتر ویتامین های دوران حاملگی وجود ندارد و بیش از ۹۰ درصد از مادران حامله کمتر از مقدار سفارش شده مصرف می کنند.
چندین دهه تحقیق با بهره گیری از مدلهای جوندگان نشان داده است که افزودن کولین اضافی به رژیم غذایی مادر فواید شناختی بلندمدتی برای فرزندان به همراه دارد. علاوه بر بهبود توجه و حافظه فرزندان در طول زندگی، مصرف مکمل کولین در جوندگان با کاهش مشکلات شناختی ناشی از استرس دوران بارداری، اوتیسم، صرع، سندرم داون و بیماری آلزایمر، برای فرزندان ثابت شده است.
در مطالعه پژوهشگران دانشگاه کُرنل آمریکا، همه زنان یک رژیم غذایی آماده با مقدار مشخصی کولین در طول سه ماهه سوم حاملگی مصرف کردند. نیمی از این زنان ۴۸۰ میلی گرم کولین در روز مصرف کردند که اندکی از میزان مصرف سفارش شده (۴۵۰ میلی گرم در روز) بیشتر است. نیمی دیگر در مجموع ۹۳۰ میلی گرم کولین در روز مصرف کردند که تقریباً دو برابر سطح سفارش شده است.
هنگامی که کودکان در سن ۷ سالگی آزمایش شدند، کودکان زنان در گروه ۴۸۰ میلی گرم در روز شاهد کاهش دقت و توجه از ابتدا تا اختتام یک مهارت نیاز به توجه مداوم بودند، در صورتیکه کودکان گروه ۹۳۰ میلی گرم در روز، میزان بالایی از دقت و توجه را در طول انجام مهارت داشتند.
به گفته پژوهشگران، این یافته ها نقش مصرف کولین پیش از تولد را در برنامه ریزی دوره رشد شناختی کودک نشان میدهد.

منبع:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.