آمار جهانی کرونا ثبت بیش از ۴۹۷ میلیون و ۸۰۰ هزار مبتلا تا حالا

یسکافه: آمار مجموع مبتلایان به کووید-19 در جهان تا حالا به 497 میلیون و 864 هزار و 198 نفر رسیده همین طور مرگ شش میلیون و 199 هزار و 281 نفر بر اثر این بیماری تأیید شده است و 433 میلیون و 415 هزار و 861 نفر از مبتلایان نیز تا حالا بهبود یافته اند.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، برمبنای آمارهای رسمیِ همه گیری کرونا، آمریکا با بیش از ۸۲ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار گرفته است.
همین طور آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۰ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیش از ۶۶۱ هزار جان باخته بعد از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان شمرده می شود و بعد از آن هند با بیش از ۵۲۱ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی در این لیست جهانی است.
همین طور در اروپا، روسیه با گذشتن از آمار ۳۷۱ هزار قربانی، اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای این منطقه دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
فرانسه همین طور با ثبت بیش از ۲۶.۶ میلیون مبتلا اکنون رکورددار مبتلاشدن در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونائی در جهان است.
جدول جهانی پاندمی کرونا بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۸۲، ۰۳۴، ۷۳۸ ۱، ۰۱۱، ۶۶۵ ۲ هند ۴۳، ۰۳۴، ۲۱۷ ۵۲۱، ۶۸۶ ۳ برزیل ۳۰، ۱۲۳، ۹۶۳ ۶۶۱، ۱۸۲ ۴ فرانسه ۲۶، ۶۹۸، ۰۳۱ ۱۴۳، ۱۵۶ ۵ آلمان ۲۲، ۵۳۴، ۰۶۱ ۱۳۲، ۱۴۱ ۶ انگلیس ۲۱، ۵۴۹، ۸۳۰ ۱۶۹، ۷۵۹ ۷ روسیه ۱۷، ۹۶۹، ۴۳۱ ۳۷۱، ۱۶۹ ۸ ایتالیا ۱۵، ۱۷۳، ۷۰۷ ۱۶۰، ۵۴۶ ۹ کره جنوبی ۱۵، ۱۶۹، ۱۸۹ ۱۹، ۰۹۲ ۱۰ ترکیه ۱۴، ۹۴۶، ۳۷۹ ۹۸، ۳۴۲ همین طور ایران با مجموع هفت میلیون و ۱۸۶ هزار و ۹۹۲ مورد مبتلاشدن و ۱۴۰ هزار و ۵۲۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه پانزدهم در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
برمبنای آمار فوق بعد از ایالات متحده، هند و برزیل تا حالا در فرانسه، آلمان، انگلیس، روسیه، ایتالیا، کره جنوبی، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، آرژانتین، هلند، ایران، ژاپن، کلمبیا، اندونزی، لهستان، مکزیک، استرالیا، اوکراین، مالزی، رژیم صهیونیستی، اتریش، بلژیک، تایلند، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، فیلیپین، پرتغال، کانادا، پرو، سوئیس، شیلی و یونان نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۶ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.

منبع:

برچسب ها:,

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.