با حضور وزیر بهداشت؛ افتتاح بزرگترین پد هوایی کشور در اراک

به گزارش یسکافه، مرکزی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: بزرگترین پد هلیکوپتر کشور امروز در مجاورت بیمارستان امیرالمومنین (ع) اراک راه اندازی شد.
دکتر بهرام عین اللهی ۱۷ آذرماه ۱۴۰۱ در جریان سفر به استان مرکزی و آیین افتتاح پد هوایی و پایگاه اورژانس هوایی در اراک در جمع خبرنگاران اظهار نمود: موقعیت استان مرکزی بشکلی است که با تردد شمار خیلی از وسایل نقلیه روبرو است و از سویی به علت پراکندگی روستاها و شهرها احتیاج به بالگرد دارد.
وی با اشاره به اینکه بالگردی که در اختیار استان مرکزی است بسیار پیشرفته بوده و طبق قرارداد منعقد شده با هوانیروز و وزارت بهداشت در اختیار استان قرار گرفته است، اظهار داشت: داخل بالگرد انواع امکانات پزشکی مورد نیاز تعبیه شده است و حتی امکانات icu و ونتیلاتور هم مهیاست.
وی با اشاره به اینکه مساله انتقال بیمار در کشور بسیار مهم می باشد، اظهار داشت: کشور آب و هوای متنوعی دارد و در این خصوص برای توسعه اورژانس هوایی باید تلاش بیشتری صورت گیرد که خوشبختانه در استان مرکزی این امر به انجام رسیده است.
عین اللهی اضافه کرد: در این پایگاه اتوبوس آمبولانس هم وجود دارد که بسیار پیشرفته است و امکان بستری بیمار در داخل آن وجود دارد و در مراسم اربعین این اتوبوس ها بسیار مورد استفاده قرار گرفت و دو دستگاه دیگر هم به استان اختصاص می یابد که می توانند فعالیتهای خویش را ارتقا بخشند.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، رئیس اورژانس پیش بیمارستان و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی اراک، هم اظهار داشت: این پایگاه با ۱۷ هزار مترمربع بزرگترین پایگاه پد هوایی کشور به حساب می آید و دارای پد استاندارد، محل اسکان پرسنل و جایگاه سوخت است و برای این پایگاه ۲۰ میلیارد تومان اعتبار با کمک خیرین و دانشگاه علوم پزشکی اراک هزینه شده است.
بهروز ایران نژاد اظهار داشت: در نظر است که در فاز دوم، این پایگاه به مرکز آموزش اورژانس هوایی کشور تبدیل گردد، برای این فاز حداقل ۱۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و ظرف دو سال پروژه را تمام می نماییم.
وی اظهار داشت: تنها یک بالگرد در استان وجود دارد که از سال ۹۷ فعال شده و از طلوع تا غروب آفتاب مشغول مأموریت است و با عنایت به فصول سال تعداد مأموریت های آن متفاوت می باشد به صورتی که در تابستان این مأموریت ها افزایش خواهد یافت و حتی در بعضی از روزها ۲۰ مأموریت هم انجام شده است و در زمستان هم کاسته می شود.

منبع:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.