کارگروه مواقع اضطرار آلودگی هوای تهران تصویب کرد دورکاری یک سومی کارمندان و تعطیلی مهدهای کودک در روز چهارشنبه

به گزارش یسکافه، بر مبنای تصمیم کارگروه مواقع اضطرار آلودگی هوای تهران، یک سوم از کارکنان کلیه دستگاههای اجرایی فردا چهارشنبه می توانند از دورکاری استفاده نمایند.

به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، برپایه مصوبه اولین نشست کارگروه مواقع اضطرار آلودگی هوا، فعالیتهای آموزشی مدارس در مقطع تحصیلی پیش دبستانی و ابتدایی در روزچهارشنبه مورخ (۲۴ آبان ماه) در شهرتهران و همه شهرستان ها به جز فیروزکوه، دماوند و رود به صورت غیر حضوری و مجازی برگزار می گردد.

مقرر شد یک سوم از کارکنان کلیه دستگاههای اجرایی با اولویت افراد دارای بیماری های قلبی و عروقی، بیماری های زمینه ای، تنفسی و خود ایمنی و خانم های آبستن و مادرانی که فرزند زیر ۷ سال دارند در روز چهارشنبه از دورکاری استفاده نمایند.

کلیه مهدهای کودک در روز چهارشنبه تعطیل اعلام می شود.

بر اساس مصوبات کارگروه مواقع اضطرار آلودگی هوا مجوزهای روزانه طرح ترافیک توسط شهرداری تهران در روز چهارشنبه صادر نمی شود همینطور از هرگونه فعالیت ورزشی شامل انفرادی، همگانی در محیط باز خودداری شود.

بر اساس مصوبات این جلسه پلیس راهور تهران بزرگ و پلیس راه فاتب، از تردد شبانه خودرو های گازوئیلی سنگین که آلایندگی قابل رویت دارند هم جلوگیری نمایند. پایگاه های سیار فوریت های پزشکی شامل اورژانس و هلال احمر در مناطق پرتردد شهر جانمایی شوند.

شهرداری ها و اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان هم نسبت به پیشگیری از روشن ماندن اتوبوس ها و مینی بوس ها در پایانه های مسافربری کنند.

همچنین سازمان صدا و سیما، رسانه ها و روابط عمومی کلیه دستگاههای اجرایی، نسبت به اطلاع رسانی لازم، سفارش ها و جلب همکاری و مشارکت عمومی در مورد پرهیز از اقدامات منجر به آلودگی هوا، رعایت نکات بهداشتی ویژه شرایط اضطرار آلودگی هوا و کاهش استفاده از وسایل نقلیه شخصی و پرهیز از سفرهای غیر ضروری و نظایر آن اقدام نمایند.

استفاده از ماسک های مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توسط آحاد مردم و بخصوص گروههای حساس مانند کودکان، افراد سالمند، بیماران قلب و تنفسی، زنان آبستن و…، شاغلان پلیس راهور و شهرداری ها و… که بیشترین مواجهه با آلودگی هوا و حضور در فضای باز دارند، لازم است.

بر اساس مصوبات این کارگروه پلیس راهور تهران بزرگ نسبت به پیشگیری از تردد کلیه موتور سیکلت ها، خودرو های دودزا و فاقد معاینه فنی همینطور وسایل نقلیه دودزا دارای معاینه فنی اقدامات لازم را به عمل آورد.

ممنوعیت مصرف نفت کوره و مازوت در کلیه واحدهای نیروگاهی، صنعتی، تولیدی، معدنی و خدماتی استان کماکان ادامه یابد.

شرکت گاز استان نسبت به تداوم تأمین سوخت گاز مورد نیاز نیروگاه ها و سایر واحدهای متصل به شبکه گازرسانی که فعالیت آنها در این شرایط ضروری می باشد، اقدام نماید.

شهرداران استان، جهت پیشگیری از پسماند سوزی و سوزاندن شاخ و برگ درختان نظارت ویژه اعمال کنند.

اداره کل حفاظت محیط زیست استان نسبت به تشدید نظارت بر فعالیت واحدهای آلاینده همینطور سوخت مصرفی نیروگاه ها و واحدهای تولیدی و صنعتی اقدام نماید.

کلیه دستگاه ها مکلف هستند گزارش اقدامات را به صورت مکتوب به همراه مستندات بعد از پایان شرایط اضطرار به استانداری ودبیرخانه اعلام کنند.

همچنین مقرر شد گروه اطلاع رسانی در یکی از پیام رسان های داخلی با عضویت مدیران کل تشکیل گردد علاوه بر آن اطلاع رسانی در مورد مصوبات کارگروه صرفاً از راه استانداری و دبیرخانه کارگروه انجام پذیرد. کلیه فرمانداران استان هم بر روش اجرای مصوبات در شهرستان مربوطه نظارت و گزارش اقدامات را به استانداری ودبیرخانه اعلام کنند.

منبع:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.