افزایش آلودگی هوای کلانشهرها تا پنج روز آینده

به گزارش یسکافه، رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اظهار داشت: طی پنج روز آینده با عنایت به پایداری و سکون هوا، غلظت آلاینده های جوی در شهر های صنعتی و پرجمعیت بخصوص در کرج، تهران، اراک و اصفهان افزایش خواهد یافت.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اضافه کرد: طی پنج روز آینده در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار مستقر خواهد بود و با عنایت به پایداری و سکون هوا غلظت آلاینده های جوی در شهر های صنعتی و پرجمعیت بخصوص در کرج، تهران، اراک و اصفهان افزایش خواهد یافت که باعث کاهش کیفیت هوای این مناطق می شود.

وی افزود: امروز (۱۱ آذرماه) در ارتفاعات شرق هرمزگان، ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان در پس از ظهر افزایش ابر و رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: سه شنبه (۱۴ آذرماه) با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر در غرب سواحل بخصوص گیلان و برخی نقاط در اردبیل بارش پیشبینی می شود بعلاوه در مناطقی از آذربایجان غربی رگبار باران همراه با وزش باد رخ می دهد.

وی اضافه کرد: چهارشنبه (۱۵ آذرماه) علاوه بر مناطق ذکر شده در شرق سواحل هم بارش پیشبینی می شود. طی این دو روز بارش شبانه در مناطق سردسیر به صورت برف است.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در رابطه با وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا و پس فردا (۱۲ و ۱۳ آذرماه) صاف و غبار آلود پیشبینی می شود و فردا با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد و طی پس فردا با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد خواهد بود.

ضیاییان در انتها اظهار داشت: طی فردا و پس فردا ( ۱۲ و ۱۳ آذرماه) بندرعباس با دمای ۳۱ درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد با دمای ۷- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع:

برچسب ها:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.