ادامه بارندگی در بعضی استانهای کشور

یسکافه: رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی، از بارش باران و وزش باد شدید برای تعدادی از نقاط کشور آگاهی داد.

صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا، درباره ی وضعیت آب و هوایی کشور اظهار داشت: امروز شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، در شمال غرب، غرب سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز و برخی مناطق استانهای بوشهر، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، کرمان و خراسان جنوبی، وزش باد و بارندگی ادامه خواهد داشت.

به گفته وی، امروز خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج می شود.

وی اضافه کرد: یکشنبه ۱۶اردیبهشت ماه، در ارتفاعات البرز شرقی برخی نقاط واقع در شمال غرب و غرب کشور، افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ می دهد. همین طور طی روزهای شنبه و یکشنبه در شمال غرب و دامنه های جنوبی البرز وزش باد شدید انتظار می رود.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی با اشاره به وضعیت هوای روز دوشنبه افزود: دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، با ورود سامانه بارشی به غرب کشور، بارش در نوار غربی دامنه های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز، تهران، غرب سواحل دریای خزر و در بعضی نقاط استان اصفهان ابرناکی و رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

ضیائیان اظهار داشت: همین طور بارش های روز دوشنبه، در کرمانشاه، غرب کردستان، شمال آذربایجان شرقی، زنجان و گیلان شدت دارد.

وی اضافه کرد: سه شنبه۱۸ اردیبهشت ماه نیز بارندگی در جنوب غرب و جنوب کم شده و در کل نوار شمالی ابرناکی گاهی رگبار باران، رعد و برق و وزش باد همراه با کاهش نسبی دما پیش بینی می شود.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی افزود: در ایام چهارشنبه و پنجشنبه، گستره بارش در شمال غرب سواحل دریای خزر خراسان شمالی و خراسان رضوی خواهد بود و در نوار شرقی کشور وزش باد بیشتر می شود.

ضیائیان با اشاره به وضعیت دریاها اظهار داشت: از پس از ظهر دوشنبه تا پنجشنبه هفته جاری دریای خزر مواج می شود.

وی با اشاره به وضعیت جوی پایتخت اضافه کرد: فردا یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، آسمان تهران صاف تا کمی است و ممکنست در بعضی ساعات وزش باد سرعت یابد با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۴ درجه سانتیگراد. همین طور برای دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، آسمان نیمه ابری خواهد بود و در بعضی ساعات وزش باد، بارش پراکنده و رعدوبرق با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

برچسب ها:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.