رگبار پراکنده و وزش باد موقتی در راه اغلب استانهای کشور

به گزارش یسکافه، رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از رگبار پراکنده در بعضی استانهای کشور در دو روز آینده اطلاع داد.
صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت هوای کشور گفت برپایه تحلیل آخرین نقشه های پیشیابی هواشناسی، طی دو روز آینده در کردستان، همدان، مرکزی، قم، نیمه غربی اصفهان، جنوب یزد، شمال استانهای کرمان و فارس، نیمه شرقی سیستان و بلوچستان، شرق لرستان، جنوب استانهای آذربایجان شرقی و غربی، برخی مناطق در استانهای قزوین، البرز، تهران و مازندران افزایش ابر و رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیشبینی می شود.
وی با اعلان اینکه جمعه ۱۸ خردادماه این روند در کرمان و سیستان و بلوچستان تشدید خواهد شد، اظهار داشت: شنبه ۱۹ خرداد در شمال غرب کشور، ارتفاعات البرز مرکزی و زاگرس، نیمه جنوبی کرمان، نیمه شرقی هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان، یکشنبه و دوشنبه ۲۰و ۲۱ خردادماه در شمال غرب و استانهای واقع در دامنه و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش و وزش باد نسبتا شدید موقت ادامه خواهد داشت.
ضیاییان افزود: همینطور پنج روز آینده در شرق بخصوص منطقه زابل و نواحی مرکزی در بعضی ساعات وزش باد شدید می باشد که احتمال خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست و در این زمان شرق دریای عمان هم مواج است.
وی در مورد وضعیت هوای تهران هم با تکیه بر این که آسمان امروز تهران پنجشنبه ۱۷ خردادماه صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد با احتمال بارش پراکنده با کمینه ۲۰ و بیشینه ۳۲ درجه سانتی گراد پیشبینی می شود، اظهار داشت: آسمان تهران در جمعه ۱۸ خردادماه کمی ابری و وزش باد و گاهی افزایش باد با کمینه ۲۱ و بیشینه ۳۳ درجه سانتی گراد پیشبینی می شود.

برچسب ها:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.