از دهم تا سیزدهم تیرماه؛ هشدار هواشناسی درباب تندبادها و کانون های گرد و خاک در اصفهان

یسکافه: اصفهان هواشناسی اصفهان درباب بادهای تند و همراه با گرد و غبار در ایام دهم تا سیزدهم تیرماه هشدار داد. همین طور به شهروندان اصفهانی و به ویژه مردم نیمه‌ی شمالی و شرقی استان سفارش کرد که در فاصله‌ی مذکور از ترددهای غیرضروری در سطح شهر اجتناب کنند.
اداره‌ی کل هواشناسی استان اصفهان درباب وزش بادهای نسبتاً شدید تا شدید در فاصله‌ی دهم تا سیزدهم تیرماه هشدار داد و تصریح کرد که این تندبادها همراه با گرد و خاک خواهد بود. بر این اساس، احتمال کم شدن شعاع دید و کاهش کیفیت هوا بیشتر می شود.
این وزش باد و فعال شدن کانون گرد و غبار، مناطق شمالی، شرقی، مرکزی و جنوبی استان اصفهان را در بر می گیرد. پیش بینی می شود به جز مخاطرات مورد اشاره، تردد در نیمه‌ی شرقی استان با اختلال همراه باشد. همین طور تخریب سازه های موقتی و احتمال سقوط اشیا از ارتفاعات در مناطق شرقی و شمالی استان اصفهان بسیار است.
باتوجه به وضعیت پیش رو، به شهروندان اصفهانی و دیگر نقاط مذکور سفارش می شود که در فاصله‌ی دهم تا سیزدهم تیرماه از ترددهای غیرضروری در سطح شهر اجتناب کنند. این تاکید مخصوصاً درباره‌ی افراد لطمه پذیر، مانند بیماران، کودکان و سالمندان است.
توجه حداکثری به مقررات رانندگی در هنگام طوفان گرد و خاک و شن در نیمه‌ی شرقی اصفهان، مدیریت دوچندان تردد خودرو ها در شهرهای مختلف، مدیریت مراکز آموزشی و اداری و درنهایت کنترل فعالیت واحدهای صنعتی نیز از دیگر سفارش های اداره‌ی کل هواشناسی استان اصفهان در مقطع زمانی مذکور است.
گفتنی ست که برمبنای نقشه های هواشناسی، دهم و یازدهم تیرماه در نیمه‌ی شرقی، گرادیان (شیب دمایی) فشاری حاکم خواهد بود که افزایش سرعت و شدت وزش باد و فعال شدن کانون های گرد و خاک و شن را به همراه دارد. ضعیف شدن دید افقی، کاهش کیفیت هوا و بالارفتن شاخص کیفیت هوا در نقاط شمالی، شرقی و کم وبیش منطقه‌ی مرکزی استان اصفهان از نتایج وضعیت مورد اشاره خواهد بود.

منبع:

برچسب ها:,

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.