اسلامیان عنوان کرد؛ افت قندخون در بیماران دیابتی را جدی بگیرید

به گزارش یسکافه، عضو هیات علمی گروه تغذیه سلولی و مولکولی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اُفت قندخون را یکی از اشکالات بیماران دیابتی دانست که انسولین تزریق می کنند.

به گزارش یسکافه به نقل از مهر، غزاله اسلامیان، افت قند خون را یکی از اشکالات شایع در بیماران تزریق کننده انسولین عنوان نمود که نشانه های آن با تعریق، لرزش، احساس خستگی یا گرسنگی همراه می باشد.
وی با اشاره به اینکه بیماران دیابتی بخصوص افرادی که انسولین تزریق می کنند در خطر افت قند خون قرار دارند، دریافت منظم میان وعده ها و وعده های غذایی را همچون راهکارهای مهم برای رفع این مشکل عنوان نمود.
استادیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به بیماران دیابتی سفارش کرد: دو ساعت بعد از تزریق انسولین از میان وعده مناسب طبق نظر متخصص تغذیه استفاده نمایند.
به گفته وی، بیمار اگر داروهای جدیدی مصرف می کنند یا برنامه غذایی و دارویی خویش را تغییر می دهند، یا یک ورزش جدید را شروع می کنند حتما باید با متخصص تغذیه خود در رابطه با تاثیر این تغییرات بر نحوه مدیریت بیماری و خطر افت قند خون مشورت کند.
اسلامیان همینطور تصریح کرد: بیماران دیابتی باید با متخصص تغذیه در مورد نوع و میزان میان وعده آخر شب خود به منظور جلوگیری از افت قند خون در هنگام خواب مشورت کند.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.