احتمال افسردگی در دخترانی که اضافه وزن دارند

به گزارش یسکافه متخصصان سلامت بر اساس یافته های بدست آمده تاکید کردند که دختران چاق بیشتر احتمال دارد در دوران کودکی و نوجوانی به افسردگی دچار شوند.

به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، نتایج بررسی ها حاکیست دختران چاق در مقایسه با همسالان خود که چاق نیستند بیشتر احتمال به افسردگی مبتلا شوند.

مطالعه انجام شده روی نتایج ۲۲ تحقیق نشان داد در مقایسه با دخترانی که از وزن طبیعی دارند، دختران چاق ۴۴ درصد بیشتر در معرض افسردگی هستند یا احتمال دارد در آینده به این اختلال دچار شوند. با این وجود داشتن اضافه وزن همچون مشکل چاقی در خطر ابتلای دختران به افسردگی نقشی ندارد.

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی (WHO) در سراسر جهان بیش از ۴۰ میلیون کودک در سن پنج سالگی دچار اضافه وزن یا چاقی هستند. همینطور افسردگی دلیل اصلی کاهش کیفیت زندگی کودکان است که بر عملکرد آنان در مدرسه، دوست یابی و حتی خطر گرایش به مواد مخدر تاثیر می گذارد.

محققان تاکید کردند: در صورتی که قبل از این نتایج مطالعات حاکی از ارتباط چاقی در دوران کودکی با خطر فزاینده افسردگی بوده، این نتایج با یکدیگر مغایرت داشته است.

در بررسی اخیر کودکان شرکت کننده به صورت میانگین ۱۴ ساله و حدودا ۱۶ درصد آنان چاق بودند. همینطور بیش از یک نفر از هر ۱۰ کودک چاق به افسردگی مبتلا بوده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دکتر "استفن پونت" از دانشگاه تگزاس که در این مطالعه شرکت نداشت، اظهار داشت: کودکان چاق در معرض مبتلا شدن به افسردگی هستند و در عین حال کودکان مبتلا به افسردگی در معرض فزاینده مبتلا شدن به چاقی هستند.

 

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.