روز شمار هفته ملی بدون دخانیات اعلام گردید

یسکافه: سازمان جهانی بهداشت، شعار روز جهانی بدون دخانیات سال جاری را با عنوان ˮاجازه ندهید دخانیات، نفس شما را بگیرد ˮ (DON’T LET TOBACCO TAKE YOUR BREATH AWAY)ˮ اعلام نموده است.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، هر ساله به مناسبت بزرگداشت روز جهانی بدون دخانیات در تاریخ ۳۱ ماه می، اقدامات هماهنگ و گسترده ای در سراسر جهان برای تنویر افکار عمومی درباب مضرات استعمال دخانیات انجام می شود. شعار سازمان جهانی بهداشت امسال با عنوان “اجازه ندهید دخانیات، نفس شما را بگیرد ” (DON’T LET TOBACCO TAKE YOUR BREATH AWAY)” اعلام شده است.
همچنین فعالیت ها و اقدامات برای افزایش آگاهی عموم مردم درباب تاثیرات مضر دخانیات، از سرطان تا بیماری های تنفسی مزمن، اهمیت کاهش مصرف دخانیات و همین طور خطرات مواجهه با دود دست دوم و سوم تمرکز می یابد.

سازمان جهانی بهداشت سفارش کرده است تا بر پررنگ شدن تاثیرات مرگبار و خطرناک مصرف دخانیات و قرار گرفتن در معرض دود این محصولات که برای بسیاری ناشناخته است و جلوگیری از مصرف آن به هر شکل تاکید شود.

بنابر اعلام وبدا، بر همین مبنا با عنایت به مصادف شدن ایام هفته بدون دخانیات با ماه مبارک رمضان و پویش ملی فشار خون، از ۲۵ تا ۳۱ خرداد ماه ۹۸ بعنوان هفته ملی بدون دخانیات با شعار ملی “اماکن عمومی بدون دخانیات، حق شهروندی” تعیین و عناوین زیر بعنوان شعارهای ایام هفته در نظر گرفته شده است:

۱. شنبه ۲۵ خرداد ۹۸ ” نمایندگان مجلس، حامی قوانین کنترل دخانیات”
۲. یکشنبه ۲۶ خرداد ۹۸ ” مطالبه گری مردم برای جامعه عاری از دخانیات”
۳. دوشنبه ۲۷ خرداد ۹۸ “ورزش و تفریحات سالم برای دوری از دخانیات”
۴. سه شنبه ۲۸ خرداد ۹۸ “ریه سالم با دوری از دخانیات”
۵. چهارشنبه ۲۹ خرداد ۹۸ “نقش رسانه در ترویج فرهنگ کنترل دخانیات”
۶. پنجشنبه ۳۰ خرداد ۹۸ “ساماندهی عرضه مواد دخانی ضامن اجرای قوانین”
۷. جمعه ۳۱ خرداد ۹۸ “آموزه های دینی در مقابل دخانیات”

منبع:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.