یافته جدید محققان؛ تأثیر عصاره دانه قهوه بر کاهش التهاب

به گزارش یسکافه محققان دریافتند عصاره دانه قهوه می تواند به کاهش التهاب ناشی از چربی در سلول ها و بهبود جذب گلوکز و حساسیت انسولین کمک نماید.

به گزارش یسکافه به نقل از مهر، زمانیکه دانه قهوه فراوری شده و بو داده می شود، پوسته و غلاف آن برداشته شده و بدون استفاده می ماند.
محققان دانشگاه ایلینوی آمریکا دریافته اند ترکیبات فنولیک مقابله کننده با التهاب نظیر اسید پروتوکاتوئیک و اسید گالیک، در غلاف و پوسته قهوه وجود دارند که به تسکین بیماری های مزمن کمک می کنند.
«الویرا گنزالز»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «فایده این عصاره بدست آمده از دانه قهوه به علت وجود ترکیب آن است. مشخص شده که این ترکیبات غیرسمی بوده و این فنولیک ها دارای قابلیت آنتی اکسایشی بسیار بالایی هستند.»
محققان مشاهده نمودند زمانی که سلول های چربی موش ها در معرض عصاره های بدست آمده از پوسته دانه قهوه قرار گرفت، ترکیبات فنولیک باعث کاهش التهاب ناشی از چربی در سلول ها و بهبود جذب گلوکز و حساسیت انسولین شد.
محققان امیدوارند این ترکیبات بیواکتیو بتواند راهبردی برای جلوگیری از بیماری مزمن در رابطه با چاقی نظیر دیابت نوع۲ و بیماری قلبی عروقی باشد.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.