آمار جهانی همه گیری کووید-۱۹ شمار قربانیان جهانی کرونا از ۳۰ هزار نفر گذشت

یسکافه: آمارهای رسمی حاکی از آنست که شمار مبتلایان به کووید-۱۹ در سراسر جهان خصوصاً در کشورهای اروپایی و ایالات متحده آمریکا رو به افزایش است.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، کروناویروس جدید که عامل بروز بیماری کووید-۱۹ است، نخستین بار در ماه دسامبر در چین گزارش شد و هم اکنون به سراسر جهان گسترش پیدا کرده است.
تا لحظه انتشار این خبر ۶۶۴ هزار و ۱۰۳ نفر در سراسر جهان به کروناویروس مبتلا شده اند که از این میان ۳۰ هزار و ۸۸۳ نفر جان باخته و ۱۴۲ هزار و ۳۶۱ نفر از این بیماری بهبود یافته اند.
ایالات متحده آمریکا با ۱۲۳ هزار و ۷۵۰ مورد مبتلاشدن بیشترین شمار مبتلایان جهان را به خود اختصاص داده و در بالای جدول جهانیِ مبتلایان به این بیماری قرار گرفته است. از این شمار تابحال ۲۲۲۷ نفر جان خودرا از دست داده و ۳۲۳۱ نفر نیز بهبود یافته اند.
بعد از آمریکا، ایتالیا با مجموع ۹۲ هزار و ۴۷۲ نفر مبتلا در ردیف دوم بیشترین مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در جهان قرار گرفته که ۱۰ هزار و ۲۳ نفر از این شمار جان باخته و ۱۲ هزار و ۳۸۴ نفر بهبود یافته اند.
شمار مبتلایان در چین نیز که بنظر می رسد شیوع کروناویروس را در کشور خود کنترل کرده با ثبت تنها ۴۵ مورد ابتلای جدید، به ۸۱ هزار و ۴۳۹ نفر رسیده است. این کشور ۳۳۰۰ قربانی و ۷۵ هزار و ۴۴۸ بهبود یافته از کروناویروس را گزارش کرده است.
هم چنین دیگر کشورهای اروپایی همچون اسپانیا با ۷۳ هزار و ۲۳۵ مبتلا و ۵۹۸۲ قربانی، آلمان با ۵۷ هزار و ۶۹۵ مبتلا و ۴۳۳ قربانی و فرانسه با ۳۷ هزار و ۵۷۵ مبتلا و ۲۳۱۴ قربانی در رتبه های پس از چین قرار گرفته اند.
شمار مبتلایان به کروناویروس در ایران نیز تابحال ۳۵ هزار و ۴۰۸ نفر اعلام شده است که از این میان ۲۵۱۷ نفر جان خودرا از دست داده و ۱۱ هزار و ۶۷۹ نفر بهبود یافته اند.
طبق آمارهای به ثبت رسیده در سایت “وردومترز”، شمار مبتلایان در کشورهای انگلیس ۱۷ هزار ۸۹ مبتلا و ۱۰۱۹ قربانی، سوئیس ۱۴ هزار و ۷۶ مبتلا و ۶۳۹ قربانی، کره جنوبی ۹۵۸۳ مبتلا و ۱۵۲ قربانی و بلژیک ۹۱۳۴ مبتلا و ۳۵۳ قربانی اعلام شده است.

منبع:

برچسب ها:, ,

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.