صدای سکته مغزی را در دوران کرونا بلندتر بشنویم

به گزارش یسکافه انجمن سکته مغزی ایران با انتشار اطلاعیه ای ضمن دعوت از همگی مردم برای پشتیبانی از ˮپویش صدای سکته مغزی ˮ، عنوان کرده: زمان طلایی را در درمان سکته حاد مغزی از دست ندهیم، یادمان باشد صدای سکته مغزی را دردوران کرونا بلندتر بشنویم.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، در بیانیه آمده است: دورانی سخت و تجربه ای دردناک پیش روی جهان است. بحرانی که همه دنیا را غافلگیر کرد و نشان داد که هنوز طبیعت قدرت آنرا دارد که نیروی علم و تکنولوژی بشر را به چالش جدی بکشد.
انجمن سکته مغزی در کنار دیگر انجمن های علمی و مردم نهاد کشور، تمام تلاش خودرا در این دوران سخت و پر التهاب بیماری کرونا به کار گرفته تا سلامت بیماران برقرار شود. در همین راستا با وجود اولویت قطعی بر درمان کرونا، مراقبت از بیماران دیگر را نباید فراموش نماییم.
متاسفانه در ضمن این مدت شمار زیادی از بیماران سکته مغزی از مراجعه به مراکز درمانی خواسته یا ناخواسته، چشم پوشی کرده اند و این امر موجب افزایش عوارض و ناتوانی های ناشی از سکته مغزی در این بیماران شده است. نکته شایان توجه گزارشات نگران کننده از نقش احتمالی کرونا در افزایش سکته مغزی بویژه در افراد جوان است.
حال که به همت وزارت بهداشت و انجمن سکته مغزی در ضمن ۳ سال اخیر پیشرفت شایانی در درمان بیماران سکته مغزی صورت گرفته است، حیف است که این نهال نوپا در سیلاب سهمگین کرونا پژمرده و نحیف شود.
در این میان انجمن سکته مغزی ایران ضمن قدردانی و سپاس از زحمات کادر درمانی کشور، اعلام می دارد همکاران ما در حیطه درمان سکته مغز ی، شبانه روز آماده پذیرش بیماران سکته حاد مغزی می باشند. درمان بیماران سکته حاد مغزی را فراموش نمی نماییم، هرچند کرونا را هم شکست می دهیم.
در آخر این بیانیه انجمن سکته مغزی ایران از همگی دعوت کرده تا با پشتیبانی از “پویش صدای سکته مغزی ” زمان طلایی را در درمان سکته حاد مغزی از دست ندهیم، یادمان باشد صدای سکته مغزی را دردوران کرونا بلندتر بشنویم.

منبع:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.