شروع فعالیت سامانه نظارت بر واکسیناسیون و وضعیت بهداشتی مدارس

یسکافه: معاون تربیت بدنی و سلامت سابق وزارت آموزش و پرورش از شروع فعالیت سامانه «نظارت بر واکسیناسیون و وضعیت بهداشتی مدارس» از امروز آگاهی داد.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، مهرزاد حمیدی در آیین تکریم و معارفه چند مدیر ارشد وزارت آموزش و پرورش که در ساختمان مرکزی این وزارتخانه انجام شد ضمن قدردانی از همکاران و وزرای گذشته که فرصت خدمت به دانش آموزان را برای وی فراهم کردند قدردانی کرد و اظهار داشت: برای دکتر ستاری فر، معاون جدید تربیت بدنی آرزوی توفیق دارم و انتصابش را تبریک می گویم.
وی ادامه داد: عملیاتی کردن سندتحول بنیادین، محور برنامه های ما بود. خط مشی های اتخاذی ملهم از سند و سیاست های کلی، جهت دهنده همه کارهای ما بود و عصاره سند را مدرسه، دانش آموز و مدرسه یافتیم و برنامه های ما رنگ و بوی مدرسه گرفت.
حمیدی با اعلان اینکه مخاطب ما دانش آموز بود که به ما اقبال نشان داد اظهار داشت: مدرسه محوری، کیفیت گرایی، علم گرایی و مشارکت محوری سیاست های کلی ما را تشکیل داد و برنامه های خودرا برمبنای آن تعریف و ایده سندتحول را به اجرا نزدیک کردیم. پروژه ها از سیاست های ملهم از سند استخراج و اولویت بندی شدند.
وی به برنامه هایی چون المپیادهای درون مدرسه ای، حیاط پویا، کانون و مدرسه قهرمان، طرح کوچ، آهن یاری، ویتامین یاری، سفیران سلامت، طرح دادرس، واکسیناسیون دانش آموزان و معلمان، ایجاد پایگاه های تغذیه سالم اشاره نمود و اظهار داشت: آخرین برنامه ما ایجاد سامانه نظارت بر واکسیناسیون و وضعیت بهداشتی مدارس بود که از امروز آغاز شد. طرح نماد و یاریگران زندگی نیز در زمینه لطمه های اجتماعی دنبال شد.
معاون تربیت بدنی و سلامت سابق وزارت آموزش و پرورش به کادرسازی و تربیت مدیران توانمند در این معاونت اشاره نمود و اظهار داشت: دکتر ستاری فر همچون این مدیران است که سرمایه حوزه تربیت بدنی محسوب می شوند. استقلال فدراسیون ورزش دانش آموزی انجام شد. چهار حکم در برنامه ششم توسعه تصویب و دنبال کردیم و از معاون جدید می خواهیم که خودش را برای برنامه هفتم توسعه آماده کند.
وی ضمن تاکید بر این که امروز مدیر مدرسه، یاور ماست و به ما در اجرای برنامه ها کمک می نماید اظهار نمود: افتخارات مختلفی در طول این مدت کسب شده است. از همکارانم که در این هشت سال خستگی ناپذیر برای ارتقای نقش تربیت بدنی و سلامت زحمت کشیدند قدردانی می کنم؛ امروز جایگاه معلم تربیت بدنی بهبود یافته و قدش بلند شده است. رمز موفقیت ما این بود که یک مدیریت تیمی ۴۰ هزار نفره در کشور را جلو بردیم.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، صادق ستاری فرد معاون جدید تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش نیز در آیین تکریم و معارفه چند مدیر ارشد وزارت آموزش و پرورش با اشاره به جایگاه و اهمیت موضوع تربیت بدنی اظهار داشت: جایگاه تربیت بدنی و سلامت در نظام حکمرانی جمهوری اسلامی به شکلی است که تربیت بدنی رایگان برای همه در همه سطوح بعنوان حقی همگانی مورد تاکید قرار گرفته است.

وی ادامه داد: بر توسعه، تعمیم و تقویت ورزش مدارس و تربیت بدنی دانش آموزان در سندتحول بنیادین و سیاست های کلی ابلاغی رهبری تاکید گردیده است.
معاون جدید تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اعلان اینکه ورزش مدارس بعنوان پایه و اساس ورزش کشور تعریف شده است اظهار داشت: اگر می خواهیم نسلی سالم و قوی تربیت نماییم که لازمه تحقق تمدن نوین اسلامی بعنوان شالوده و اساس گام دوم انقلاب است و اگر می خواهیم سیستم سلامت کشوری کارآمد و نیروی کار بهره ور داشته باشیم، باید به تندرستی و ورزش دانش آموزان توجه خاص نماییم.
ستاری فرد اصرار کرد که اگر دنبال تعالی ورزش قهرمانی هستیم، نقطه آغازش مدرسه است. امروز ورزش دانش آموزی فقط یک امر تفننی و تفریحی نیست و به ذاته بعنوان مقوله ای تربیتی و سلامت محور تعریف شده است. باتوجه به اقتضای زمان، فراگیری کرونا و فاصله طولانی دانش آموزان از مدرسه و کم تحرکی عمومی، موضوع ورزش دانش آموزی بعنوان مسئله اولویت دار آموزش و پرورش مطرح خواهد بود.
وی ادامه داد: تلاش می کنم با مشارکت دستگاه های متولی سلامت، ورزش و نهادهای فرهنگی و ظرفیت های قانونگذاری و همکاری همکارانم یک مبنای تحولی در ساحت زیستی و تربیت بدنی ایجاد کنم. تلاش می کنم سندتحول بنیادین و سیاست های ابلاغی رهبری و برنامه های پیشنهادی وزیر را باتوجه به کیفیت محوری اجرا کنم.

منبع:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.