دبیر کمیته اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا: اعلام محدودیت های سفرهای نوروزی

دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا اظهار داشت: افراد واکسن زده که بیمار نباشند می توانند با خودرو های شخصی و یا حمل و نقل عمومی سفر کنند.
حسین قاسمی در گفت و گو با ایسنا، درباره اعمال محدودیت ها برای سفرهای نوروزی اظهار داشت: ملاک این است که افراد واکسن زده باشند و بیمار نباشند، در این صورت می توانند با خودرو های شخصی و یا حمل و نقل عمومی به استانهای کشور سفر کنند.
وی ادامه داد: محدودیت های کرونائی از جلسه ۱۰۴ ستاد ملی کرونا تصویب و اعمال شده است و در جلسه های ۱۰۶ و ۱۰۷ ستاد ملی کرونا نیز تمدید شده است. بتازگی رییس جمهور دستوری صادر کرده اند و خواهان بازبینی مجدد در رنگ بندی ها و اعمال محدودیت در رابطه با آن متناسب با مدیریت هوشمند و واکسیناسیون شده اند.
دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا افزود: در همین راستا این مساله روز گذشته در نشست کمیته امنیتی اجتماعی ستاد ملی بررسی و مقرر است فردا نیز در جلسه روسای کمیته های تخصصی دفتر معاون اول رییس جمهور، مطرح شود، اگر نهایی شود روز شنبه در ستاد ملی کرونا مطرح و تصمیم گیری می شود.
وی اشاره کرد: محدودیت ها در ۵ حوزه کارکنان، اصناف، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی و ترددها است، اما این محدودیت ها به شکل گذشته و به مانند آبان سال ۹۹ که محدودیت های سختگیرانه ای داشتیم، نیست و متناسب با بحث مدیریت هوشمند در بستر سامانه و واکسیناسیون تغییرات اعمال می شود.
وی اظهار داشت: در اعمال محدودیت های کرونائی در روزهای نوروز ۱۴۰۱ ملاک این است که افراد واکسن زده باشند و بیمار نباشند، در این صورت می توانند با خودرو های شخصی و یا حمل و نقل عمومی به استانهای کشور سفر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.