افزایش تخت های بیمارستانی در چین همزمان با گسترش امیکرون

به گزارش یسکافه مقامات چین از فراهم ساختن فضای بیشتر برای افزایش تعداد تخت های بیمارستانی همزمان با گسترش سویه اُمیکرون خبر دادند.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، مقامات چین امروز (چهارشنبه) از شناسایی هزاران مورد جدید مبتلا شدن به کروناویروس ناشی از شیوع سویه اُمیکرون خبر دادند که سبب شده میلیونها نفر قرنطینه شوند. این مورد باعث نگرانی نظام سلامت شده است و بنابراین اقداماتی برای اختصاص فضای بیشتر به منظور افزایش تعداد تخت های بیمارستانی در نظر گرفته شده است.
این کشور امروز از شناسایی مجموعا ۳۲۹۰ مورد جدید کووید-۱۹ (بومی و خارجی – علامت دار و بدون علامت) اطلاع داد که ۱۱ مورد گرفتار نوع شدید بیماری بوده اند. این آمار نسبت به تعداد کل مبتلایان در روز سه شنبه کاهش داشته اما سویه مسری اُمیکرون، سخت ترین چالش را برای استراتژی «کووید صفر» در این کشور به دنبال داشته است.
چین که نخستین مورد مبتلا شدن به کروناویروس را اواخر سال ۲۰۱۹ در ووهان ثبت کرد، بیشتر از یک سال است که هیچ مورد مرگ و میر ناشی از کووید را به صورت رسمی گزارش نکرده است. طبق پروتکلهای سختگیرانه کووید-۱۹، این کشور همه بیماران با هر گونه علایم کرونا به بیمارستان های تخصصی منتقل می کرد.
هرچند افزایش شدید موارد مبتلا شدن که منجر به قرنطینه شدن ۱۷.۵ میلیون نفر از ساکنان منطقه شنزن و اعمال محدودیت ها در شانگهای و سایر شهرها شده است، نگرانی هایی را در مورد کمبود تخت بیمارستانی به دنبال داشته است.
به گزارش ژاپن تودی، کمیسیون ملی بهداشت چین اعلام نموده است که بیماران مبتلا به موارد خفیف کووید می توانند برای کاهش فشار بر بیمارستان ها در یک مرکز قرنطینه، ایزوله شوند.

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.