محققان می گویند؛ مصرف روزانه آووکادو ممکن است کیفیت رژیم غذایی را بهبود بخشد

به گزارش یسکافه، مطالعه اخیر نشان داده است که مصرف یک آووکادو در روز امکان دارد کیفیت رژیم غذایی را بهبود بخشد، اما اثرات آن بر سلامت متابولیک قلب نامشخص است.

به گزارش یسکافه به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، خیلی از بزرگسالان کیفیت رژیم غذایی ضعیفی دارند و سفارش های غذایی کلیدی عرضه شده توسط دستورالعمل های غذایی را رعایت نمی کنند.
با توجه به این که کیفیت پایین رژیم غذایی عامل خطر اصلی بیماری های متابولیک قلبی است، این خطر ابتلاء به بیماری های مزمن را که یکی از علل اصلی مرگ و میر هستند، بالا می برد.
یافتن راه هایی برای بهبود کیفیت رژیم غذایی در جمعیت عمومی برای ارتقای نتایج بهتر سلامتی خیلی مهم است.
اکنون، یک مطالعه از دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، تاثیر مصرف روزانه آووکادو را بر کیفیت رژیم غذایی و خطر متابولیک قلبی تحلیل و بررسی کرد.
این یافته ها نشان داد که مصرف روزانه یک آووکادو به مدت ۲۶ هفته سبب بهبود پیروی از دستورالعمل های غذایی در بین بزرگسالان مبتلا به چاقی شکمی شد. با این وجود، تغییرات در کیفیت رژیم غذایی به صورت مستقیم بر عوامل خطر بیماری قلبی متابولیک تاثیر نمی گذارد.
در این کارآزمایی تصادفی کنترل شده ۲۶ هفته ای، محققان ۱۰۰۸ شرکت کننده ۲۵ ساله و بالاتر را با چاقی شکمی مورد مطالعه قرار دادند.
شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند. به یک گروه روزانه یک عدد آووکادو (تقریباً ۱۶۸ گرم) داده شد و راهنمایی در مورد نحوه گنجاندن آن در رژیم غذایی روزانه دریافت نمودند. از گروه دیگر (کنترل) خواسته شد عادات غذایی معمول خویش را حفظ کنند، مصرف آووکادو خویش را به دو عدد یا کمتر در ماه محدود کنند و هیچ مشاوره غذایی دریافت نکردند.
کیفیت رژیم غذایی در فواصل زمانی مختلف در طول مطالعه ارزیابی شد.
در طول این مطالعه، محققان دریافتند افرادی که روزانه آووکادو مصرف می کردند، نسبت به گروه کنترلی که رژیم غذایی معمولی خود ادامه دادند، ۴.۷۴ امتیاز در نمرات سلامتی شأن بهبود داشتند.
این بهبود به طور عمده به افزایش مصرف کل سبزیجات و نسبت مطلوب تر چربی های اشباع نشده به اشباع مربوط می شود که هر دو به صورت مستقیم با مصرف روزانه آووکادو مرتبط بودند.
در مقایسه با گروه کنترل، افرادی که روزانه آووکادو مصرف می کردند، تفاوت مفهوم داری در میزان مصرف چربی های اشباع شده یا غیراشباع نشان ندادند.

منبع:

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.