مدیر کل محیط زیست خراسان شمالی خبر داد زنده گیری یوزپلنگ نابالغ در منطقه یوزکنام ابریشم

به گزارش یسکافه، خراسان شمالی مدیر کل محیط زیست خراسان شمالی از زنده گیری یوزپلنگ نابالغ در منطقه یوزکنام ابریشم اطلاع داد.
رضا شکاریان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: بامداد روز جمعه (۲۵ خرداد۱۴۰۳) یوزبانان زیست کنام پل ابریشم موفق به ثبت تصویر یک قلاده یوزپلنگ نابالغ در محدوده سیاسی استان سمنان شدند که ظاهرا سالم ولی از مادر جدا شده و در جستجوی مادر خود بوده، ازاین رو با عنایت به شرایط خاص این یوز که مادرش را ظاهرا از دست داده و توان شکار و تأمین غذا برای خویش را نداشته تصمیم بر این شد که اگر بعد از پایش منطقه خبری از یوز مادر نشد برای حفظ سلامت و بقا، عملیات زنده گیری صورت گیرد.
وی ادامه داد: این اتفاق امروز دوشنبه ۲۸ خرداد توسط تیم اعزامی از سازمان انجام شد و این یوز به نزدیک ترین مکان آماده که شرایط قرنطینه و نگهداری را دارد منتقل شده تا تصمیمات بعدی برای آن گرفته شود.
شکاریان افزود: درحال رایزنی و فراهم آوردن شرایط جهت انتقال یک قلاده یوزپلنگ به سایت نگهداری پناهگاه حیات وحش میاندشت جاجرم هستیم که در این مورد سازمان هم قول داده با به وجود آمدن شرایط ممکن فنی و علمی، در نزدیک ترین زمان حتما این خواسته محقق خواهد گردید.

منبع:

برچسب ها:,

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.