شهریاری: امکان درگیری کشور ما با سویه جدید کرونا زیاد است

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به سویه آفریقایی کرونا که بتازگی نگرانی هایی را در دنیا به وجود آورده است، اظهار داشت: این که فکر نماییم با وجود تمام کارهایی که انجام می دهیم این سویه از ویروس به ما نمی رسد، دور از ذهن است و امکان درگیری کشور ما هم زیاد است. پس رعایت جدی پروتکل ها بسیار مهم می باشد.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، حسینعلی شهریاری در همایش رهاورد ملی خدمت ۱۰۰ روز توفیق خدمت ۱۰۰ میلیون دز تزریق سلامت، اظهار داشت: ما در مجلس شورای اسلامی بر حسب وظیفه نظارتی خود با دولت قبلی خیلی درگیر بودیم بخصوص با رییس جمهور دولت قبلی درگیر بودیم و دائم مکاتبه می کردیم و گرفتاری ها را می گفتیم.
او افزود: طبق خبرهایی که فرا می رسد، سویه آفریقایی کرونا فرا می رسد. این که فکر نماییم با وجود تمام کارهایی که انجام می دهیم به ما نمی رسد، دور از ذهن است و امکان درگیری کشور ما هم زیاد است. پس رعایت جدی پروتکل ها بسیار مهمست.
وی اظهار داشت: اساسا واکسیناسیون کار بزرگی بود که در دولت آقای رئیسی با کمک کلیه نیروها انجام شد. کادر بهداشت و درمانی مظلوم ترین ها هستند که با وجود تمام مشکلات و عدم پرداخت درست و بموقع مطالبات شان، فعالیت کردند. در جلسات ستاد ملی کرونا چندین بار این مساله را یادآوری کردیم و آقای رئیسی هم دستور پیگیری دادند.
شهریاری افزود: خوشبختانه بالاخره از مجلس و کمیسیون بهداشت و درمان و نظام پزشکی نمایندگان در جلسات ستاد ملی کرونا حضور دارند. آقای روحانی شفاف به وزیر بهداشت گفته بودند که فلانی نباید در جلسات باشد و در آن دولت با وجود این که دو بار از طرف رییس مجلس، معرفی شدیم ولی ما را دعوت نکردند. این دوره آیت الله رئیسی به دقت نظرات همه را می شنوند و اگر کسی نقطه نظری دارد دستور پیگیری می دهند. تزریق ۱۰۰ میلیون دز واکسن در ۱۰۰ روز کار بسیار بزرگی با کمک همه دولت بود.
شهریاری اشاره کرد: مردم فکر نکنند چون واکسن زدند همه چیز تمام شده است و رعایت ها کاسته شود و عادی انگاری کنند. ما در حوزه رعایت پروتکل ها و استفاده از ماسک برخی چیزها کمتر رعایت می شود. اساسا شدت مرگ و میر با تزریق واکسن کاهش می یابد؛ پس باید به سمتی برویم که ببینیم اگر در دنیا واکسن برای بچه های بالای ۳ سال هم تولید شده است بیاوریم و اقدام نماییم. ما باید واکسیناسیون را به نزدیک ۱۰۰ درصد برسانیم.
وی ادامه داد: تولیدات داخلی از افتخارات ما است. ما جزو شش کشور بزرگ دنیا در تولید واکسن شدیم. تا آخر سال شرکت های تولیدی توان تولید ۶۰ میلیون دز واکسن داخلی دارند. تمام واکسن های تولید داخل از بسیاری از واکسن های خارجی اثربخشی بیشتر دارد. ما باید پیش خرید نماییم و بموقع به شرکتها پول دهیم که بتوانند تولید کنند.
او در آخر اشاره کرد: از کادر مظلوم بهداشت و درمان ممنون هستیم که بیش از ۲۰۰ نفر شهید مدافع سلامت داشتیم و همچنان خدمت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *