۱۰ کشور رکورددار مبتلایان و قربانیان پاندمی کرونا

مجموع آمار مبتلایان به کووید-19 در جهان تا حالا به 437 میلیون و 355 هزار و 345 نفر رسیده، مرگ پنج میلیون و 975 هزار و 549 نفر بر اثر این بیماری تأیید شده و 368 میلیون و 852 هزار و 217 نفر از مبتلایان نیز تا حالا بهبود یافته اند.
به گزارش یسکافه به نقل از ایسنا، برمبنای آمارهای رسمیِ همه گیری کرونا، آمریکا همچنان با بیش از ۸۰.۶ میلیون مبتلا و بیش از ۹۷۵ هزار قربانی در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.
هند نیز اکنون با آمار بیش از ۴۲.۹ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار گرفته و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۸.۷ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل با بیش از ۶۴۹ هزار جان باخته بعد از ایالات متحده، دومین رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان به حساب می آید و هند با بیش از ۵۱۴ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی در این لیست جهانی است.
روسیه نیز با گذشتن از آمار ۳۵۱ هزار قربانی تا حالا بالاترین مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای اروپایی داشته و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
فرانسه همین طور با ثبت بیش از ۲۲.۷ میلیون مبتلا اکنون رکورددار مبتلاشدن در قاره سبز و چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونائی در جهان است.
جدول به روز شده پاندمی جهانی کرونابنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان۱ایالات متحده۸۰، ۶۴۷، ۳۴۳۹۷۵، ۱۵۰۲هند۴۲، ۹۳۱، ۰۴۵۵۱۴، ۰۵۴
۳برزیل۲۸، ۷۸۷، ۶۲۰۶۴۹، ۴۴۳۴فرانسه۲۲، ۷۰۲، ۸۱۵۱۳۸، ۳۶۷۵انگلیس۱۸، ۸۸۶، ۷۰۱
۱۶۱، ۳۶۱۶روسیه۱۶، ۳۹۸، ۰۳۶۳۵۱، ۶۶۰۷آلمان۱۴، ۸۲۴، ۱۴۸۱۲۳، ۴۴۶۸ترکیه۱۴، ۰۸۹، ۴۵۶۹۴، ۴۴۵۹ایتالیا۱۲، ۷۸۲، ۸۳۶۱۵۴، ۷۶۷۱۰اسپانیا۱۰، ۹۷۷، ۵۲۴۹۹، ۴۱۰همچنین ایران نیز با مجموع هفت میلیون و ۵۱ هزار و ۴۲۹ مبتلاشدن و ۱۳۶ هزار و ۸۳۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه دوازدهم در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
بر اساس آمار فوق بعد از ایالات متحده، هند و برزیل تا حالا در فرانسه، انگلیس، روسیه، آلمان، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، ایران، هلند، کلمبیا، لهستان، اندونزی، مکزیک، ژاپن، اوکراین، آفریقای جنوبی، فیلیپین، رژیم صهیونیستی، جمهوری چک، بلژیک، پرو، ویتنام، مالزی، کانادا، کره جنوبی، پرتغال، استرالیا و شیلی نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۴ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا به روز رسانی می شود.

برچسب ها:,

نظری بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.